Medová masáž:

ač její název svádí k představě příjemné relaxační techniky, skutečnost je trochu jiná. Medová masáž je především detoxikační, používají se silné a razantní hmaty. Můžete ji vnímat jako nepříjemnou, místy až lehce bolestivou. Stále však platí, že ke mě nepřicházíte trpět. Proto pokud by bolest byla silnější, přejdu k jemným a pomalejším hmatům, případně se domluvíme na ukončení masáže. Samozřejmě je možné, že Vám i silná medová masáž bude příjemná, vše je individuální. Přínosy této masáže rozhodně stojí za případné nepohodlí. Předně pomáhá proti bolesti zad. Má silné detoxikační účinky. Působí na reflexní body podél páteře a tím příznivě ovlivňuje celé tělo. Může pomoci zmírnit nejrůznější onemocnění - přesto pozor na kontraindikace této masáže! Med z těla doslova vytahuje škodlivé odpadní látky a odumřelé kožní buňky. Zároveň putují do kůže a dále pomocí kapilár do celého organismu vitamíny, minerály a ostatní léčivé látky. Včetně těch, které jsou při vnitřním užití medu zničeny procesem trávení. Tělo je tedy po masáži napumpované živinami, nabité energií a zároveň zbavené jedů a nečistot. Dále masáž zlepšuje prokrvení, zrychluje látkovou výměnu v podkoží. Vyhlazuje pokožku a celkově zlepšuje její stav (pokud Vás trápí akné na zádech, neváhejte!). Medová detoxikační masáž je výbornou pomocí při stavech vyčerpání, slabosti, přemíry stresu, neklidu a nespavosti. Dokáže usnadnit život lidem s chronickým únavovým syndromem či depresemi. Doporučuji naordinovat si tři masáže na jaře a tři na podzim, kdy je příznivá doba na očitění organismu. Medová masáž je samozřejmě prospěšná po celý rok.


Ještě několik vět k praxi. Pokud Vás žádná z níže uvedených kontraindikací nevyloučila z řad možných klientů, přijdete a lehnete si na vyhřívané lehátko. Masírují se pouze záda, případně zadní část stehen nebo bolavé klouby (kolena, kotníky, ramena, lokty). Nanesu Vám na záda teplý med, provedu první sérii hmatů a poté med smyju pomocí ručníku a vlažné vody. V té době už med změnil barvu, získal žvýkačkovitou konzistenci. Je plný škodlivin, které se musí odstranit, aby se nevrátily zpět do těla. Po krátké relaxaci pokračujeme druhou sérií s čerstvou dávkou medu opět v délce asi 15 minut. Po smytí druhé (případně třetí) dávky medu je pokožka vyhlazená a vyčištěná, ale často také mírně podrážděná. Pro její zklidnění Vám na záda přiložím tenké plátky okurky, nebo nanesu bílý jogurt, kůže se hydratuje a ještě více zjemní. Po 10 minutách Vás naposledy očistím, osuším a můžete se obléknout. Po medové masáži je dobré zvýšit příjem tekutin. Pro zachování jejího účinku už v den masáže nepoužívejte mýdlo ani jinou chemii, při při mytí si vystačte s čistou vodou. U první medové masáže provádím jen dvě série hmatů po 15 minutách. Při dalších návštěvách už budete vědět, jak na medovou detoxikační masáž reagujete. Odhadnete a vyberete si, jestli zvádnete tři série, nebo si přejete zůstat u dvou.

Kontraindikace masáže:

Přes všechny příznivé účinky jsou situace, kdy je pro Vás masáž nevhodná nebo dokonce škodlivá. Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům.

  • Onkologické onemocnění, které není v remisi. (Doporučení začít s masážemi - 2 roky po vyléčení a vždy se souhlasem lékaře!)
  • Zánětlivé onemocnění, zvýšená teplota, nachlazení.
  • Velké modřiny, nezhojené poranění a onemocnění kůže.
  • Po operacích počkejte na souhlas lékaře.
  • Po očkování a užívání antibiotik dopřejte tělu týden na zotavení.
  • Při lupénce a ekzému počkejte s objednáním, dokud neodezní akutní fáze onemocnění.
  • Pokud pravidelně užíváte léky, jste v péči lékaře-specialisty, nebo si jen nejste jisti vhodností masáže, vždy svůj stav nejdříve proberte se svým lékařem.

Kontakt:

Salon KaKoMa » web
Táborská 38 » mapa
Praha 4 - Nusle

Tel.: 222 515 674 

Provozní doba salonu
PO - ČT  
8:30 - 19:00
PÁTEK 8:30 - 13:00

Spojení » IDOS
tram č. 18, bus č. 193
zastávka Nuselská radnice
v blízkosti tram č. 6,7,11,14,24

Parkování » P4-0164
oranžová zóna: 30,-/hod