Dornova metoda:

Jedná se o jemný, nenásilný způsob uvolnění blokád. Nedochází k žádným prudkým nebo násilným pohybům. Dornova metoda využívá jen lehký tlak terapeutova palce nebo dlaně, současně s přirozeným pohybem klienta, což zaručuje její bezpečnost. Obratle a klouby jsou přesně navraceny do správné polohy. Klient pocítí okamžitou úlevu od bolestí. Je možné, že se pomocí této metody zbavíte i problémů s vnitřními orgány.  Společně s Dornovou metodou se používá Breussova masáž (viz níže) a lze ji kombinovat i s ostatními druhy masáží včetně klasické.

Breussova masáž:

Jedná se o jemnou masáž páteře, která uvolňuje svalové napětí v této oblasti. Breussova masáž je velmi příjemná a relaxační, klienti při ní často usínají. Svým působením dokonale uvolní svaly v okolí páteře a připraví tělo na odstranění blokád. Významnou příčinou bolestí zad je stres, proto se někdy stává, že se posunuté obratle během masáže zcela bezbolestně vrátí do správné polohy a žádná manipulace již není nutná. Tato masáž příznivě působí i na meziobratlové ploténky, pokud utiskují míšní nerv, dochází k okamžité úlevě. Psychická pohoda po masáži je pravidlem, které se v mé praxi ještě nesetkalo se žádnou potvrzující výjimkou. K masáži se používá třezalkový olej. Pokud jste alergičtí na třezalku, použiji jiný hřejivý olej, který Vám nezpůsobí žádné potíže (např. slunečnicový). Masáž je ukončena přiložením hedvábného papíru, jemným třením přes papír a poté jen prostým přiložením rukou. Celá oblast se důkladně prohřeje a je ideálně připravena pro využití Dornovy metody, případně jiných způsobů uvolnění blokád. Je dobré zapojit svou fantazii a představit si, jak se bolesti a problémy Vašich zad lepí na papír a spolu s ním jsou později z Vašeho těla „sloupnuty“ a vyhozeny do koše. Breussova masáž je započítána v ceně Dornovy metody. Je možné objednat si zvlášť. Pokud klasickou masáž nebo Dornovu metodu provázela bolest, při Breuusově masáži na ni zapomenete a budete odcházet příjemně uvolnění a odpočatí.

Kontraindikace masáže:

Přes všechny příznivé účinky jsou situace, kdy je pro Vás masáž nevhodná nebo dokonce škodlivá. Věnujte prosím pozornost následujícím řádkům.

  • Onkologické onemocnění, které není v remisi. (Doporučení začít s masážemi - 2 roky po vyléčení a vždy se souhlasem lékaře!)
  • Zánětlivé onemocnění, zvýšená teplota, nachlazení.
  • Velké modřiny, nezhojené poranění a onemocnění kůže.
  • Po operacích počkejte na souhlas lékaře.
  • Po očkování a užívání antibiotik dopřejte tělu týden na zotavení.
  • Při lupénce a ekzému počkejte s objednáním, dokud neodezní akutní fáze onemocnění.
  • Pokud pravidelně užíváte léky, jste v péči lékaře-specialisty, nebo si jen nejste jisti vhodností masáže, vždy svůj stav nejdříve proberte se svým lékařem.

Kontakt:

Salon KaKoMa » web
Táborská 38 » mapa
Praha 4 - Nusle

Tel.: 222 515 674 

Provozní doba salonu
PO - ČT  
8:30 - 19:00
PÁTEK 8:30 - 13:00

Spojení » IDOS
tram č. 18, bus č. 193
zastávka Nuselská radnice
v blízkosti tram č. 6,7,11,14,24

Parkování » P4-0164
oranžová zóna: 30,-/hod